معرفی

مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه آموزشکده نقشه برداری

مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه آموزشکده نقشه برداری وظیفه تأمین نیازهای فرهنگی دانشجویان را به عهده دارد. فراهم کردن امکانات لازم ورزشی برای دانشجویان، سعی در ایجاد محیطی شاداب و پر تحرک برای قشر جوان و پر انرژی، برگزاری کلاس های آموزشی، اردوهای تفریحی و ورزشی،  برگزاری تمرینات ورزشی، برگزاری مسابقات داخلی و اعزام تیم های دانشجویی به مسابقات ملی و بین المللی از جمله اقدامات و وظایفی است که این مدیریت مسئولیت اجرای آن را به عهده دارد.

          مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه آموزشکده نقشه برداری وظیفه برنامه ریزی فرهنگی برای دانشجویان، برگزاری مراسم و سخنرانی های فرهنگی و برگزاری مسابقات ورزشی، مشاوره دانشجوِِِیی، برگزاری اردوهای علمی، سیاحتی، زیارتی و تفریحی را عهده دار است و با فعالیت های فوق برنامه خود سعی در ایجاد فضا و محیطی با نشاط برای دانشجویان دارد. این مدیریت، خود زیر مجموعه ای با عنوان «کانون فرهنگی قرآن و عترت طاها» دارد که در واقع هدف از ایجاد آن سپردن کارهای فرهنگی به دانشجویان و وارد کردن آنان در تصمیم گیری و اجرای برنامه های فرهنگی است.

مشاوره دانشجویی یکی دیگر از فعالیت های این مدیریت است که به ارا یه خدمات مشاوره، راهنمایی و بهداشت روانی در زمینه های مختلف تحصیلی، اجتماعی، خانوادگی، عاطفی و کمک به حلّ مشکلات دانشجویان اختصاص دارد. برگزاری جلسات سخنرانی، آموزش های گروهی، کارگاه های مهارت زندگی و بهداشت روانی، چاپ بروشور و… از جمله اقدامات مدیریت امور فرهنگی آموزشکده می باشد.  

عناوین فعالیت های فرهنگی،علمی و تفریحی و ورزشی آموزشکده نقشه برداری

۱- برگزاری سخنرانی با عنوان “ارتباط مؤثر” سخنران: دکتر برجعلی روانشناس و رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی ۱۵/۰۲/۸۷

۲- زیارت قبور شهدای گمنام واقع در تپه نورالشهداء در سالروز آزاد سازی خرمشهر

۳- برگزاری گردهمایی یادواره شهداء با عنوان ” یاد ستارگان” ۰۷/۰۳/۸۷

۴- دیدار جانبازان آسایشگاه ثارالله ۰۹/۰۵/۸۷

۵- برگزاری نشست های دانشجویی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و فردی از ابتدای مهرماه۸۷

۶- شرکت در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن (غرفه اختصاصی به مدت سه روز) ۱۹/۰۷/۸۷

۷- سخنرانی با موضوع” سرعت انتقال و محاسبات ذهنی کاربردی” با حضور آقای موحد بیات

 مؤلف کتاب ” سرعت انتقال و محاسبات ذهنی کاربردی“،  برگزیده ی دهمین جشنواره بین المللی خوارزمی، مبتکر ۱۵۰۰۰ روش نوین محاسبات ذهنی و کاربردی (با تأییدیه یونسکو)،  کسب رتبه ششم جهان در جام جهانی محاسبات ذهنی آلمان ۲۰۰۴، دارنده رتبه اول “تقسیم” در مسابقات جام جهانی محاسبات در تاریخ ۲۹/۰۷/۸۷

۸- برگزاری مسابقات ورزشی بین دانشجویان آموزشکده از تاریخ ۳۰/۰۷/۸۷ به مدت دو هفته

۹- برگزاری اردوی علمی – زیارتی حضرت عبدالعظیم حسنی و آسمان نما و نجوم ۱۷/۰۸/۸۷

۱۰- بازدید از طرح کاداستر در آبان ماه ۸۷

۱۱- برگزاری مراسم روز دانشجو در ۱۶ آذر ۸۷

۱۲- برگزاری اردوی زیارتی قم و جمکران ۰۶/۱۰/۸۷

۱۳- اردوی زیارتی مشهد مقدس ۱۹/۱۲/۸۷